دنا چرم
خانه / چرم مصنوعی / لیست قیمت چرم مصنوعی ضخیم خودرویی

لیست قیمت چرم مصنوعی ضخیم خودرویی

لیست قیمت چرم مصنوعی ضخیم خودرویی با توجه به کیفیت و ضخامتی که آن چرم ها برای محافظت از صندلی های خودرو شما دارند، تعیین می شود‌.

چرم مصنوعی خودرویی ای که برای خودروی شما استفاده می شود یک عامل بسیار مهم جهت حفظ صندلی های ماشین می باشد، طبیعتا ضخامت و کیفیت این چرم ها موجب می گردد تا صندلی ها دیر تر خراب شوند، عمدتا هر چه این چرم ها با کیفیت تر و ضخیم تر باشند، قیمت بیشتری خواهند داشت، بر عکس همین ماجرا هم وجود دارد، یعنی مطمئنا هر چه چرم خودرویی کم کیفیت تر و نازک تر باشد قیمت کمتری را هم به خود می گیرد.

کیفیت یک چرم بیشتر وابسته به موادی است که تولید کنندگان محترم هنگام ساخت آن چرم برای آن استفاده کرده اند، هر چه مواد استفاده شده در چرم مرغوب تر باشد چرم بدست آمده هم مرغوب تر و با کیفیت تر می شود.

لیست قیمت چرم مصنوعی ضخیم خودرویی

انواع چرم مصنوعی برای خودرو کدام است؟

انواع چرم مصنوعی برای خودرو کدام است؟شاید این سوال در ذهن شما به وجود بیاید که انواع چرم مصنوعی برای خودرو شما کدام است؟

یا تفاوت چرم های خودرو در چیست؟

اگر می خواهید به سوال های فوق شما پاسخ داده شود حتما با ما همراه باشید تا به این جواب ها دسترسی یابید.

به طور کلی چرم ها دارای دو مجموعه می باشند که هر کدام از این مجموعه ها برای خود زیر مجموعه ای دارند.

دو دسته کلی چرم ها عبارت هستند از:

 • چرم های طبیعی 
 • چرم های مصنوعی

چرم های طبیعی از قدرت ماندگاری و طول عمر بسیار بالایی بر خوردار می باشد اما در عین حالا دارای هزینه بسیار زیادی است و در رنگ و طرح از تنوع چندانی بر خوردار نمی باشند.

چرم های مصنوعی به نسبت چرم های طبیعی طول عمر کمتری دارند البته این نکته به معنی بی کیفیتی آنها نیست، فقط به طور کلی چرم طبیعی دوام بیشتری دارد، البته همانطور که می دانید دوام و ماندگاری یک چرم بیشتر وابسته به نوع نگهداری شما است، یقینا اگر شما از چرم مصنوعی به درستی نگهدادی کنید، ممکن است برای شما به اندازه چرم طبیعی دوام داشته باشد، مهم ترین ویژگی این چرم ها این است که چرم های مصنوعی چون توسط دستگاه ها تولید می شوند در رنگ، طرح و جنس بسیار متنوع هستند، و از رنگ های زیادی بر خوردار می باشند، تنوع در رنگ، طرح و جنس این چرم ها موجب گردیده تا چرم های مصنوعی بر عکس چرم های طبیعی در قیمت هم دارای تنوع بسیار بالایی باشد.

چرم های طبیعی را به دو گروه کلی تقسیم نموده اند که هر کدام از این دو گروه ها برای خود زیر گروه هایی دارند که این دو دسته عبارت هستند از:

 • چرم های طبیعی سبک
 • چرم های طبیعی سنگین

چرم های طبیعی سبک همانطور که از نامشان پیداست دارای وزن سبکی هستند، این چرم ها بسیار نرم و لطیف می باشند، البته در عین حال مستحکم و منعطف هم می باشند، چند مورد از این چرم ها عبارت هستند از:

 • چرم طبیعی سبک بز
 • چرم طبیعی سبک بزغاله
 • چرم طبیعی سبز گوسفند
 • و….

چرم های طبیعی سنگین دارای وزن سنگین تری نسب به چرم های نوع اول هستند، جنس این چرم ها خشک و مسحتکم و منعطف می باشد، مهم ترین ویژگی چرم های سنگین این است که این چرم ها به مرور زمان از جنس خشکی که دارند به جنس نرم تغییر می کنند چند مورد از این چرم ها عبارت هستند از: 

 • چرم طبیعی سنگین گاوی
 • چرم طبیعی سنگین گوساله
 • چرم طبیعی سنگین شتری 
 • ….

چرم های طبیعی سنگین که ضخیم تر هستند، جز آن دسته از چرم های طبیعی ای می باشند که بیشتر برای خودرو مورد استفاده قرار میگیرند، البته چرم های سبک هم برای خودرو ها استفاده می شوند اما مصارف آنها به نسبت چرم های سنگین کم تر است.

چرم مصنوعی مرغوب دارای دو دسته کلی می باشد که هر کدام از این دو دسته برای خود زیر دسته ای دارند که عبارت هستند از: 

 • چرم های مصنوعی poly 
 • چرم های مصنوعی pvc

چرم های مصنوعی poly خیلی نرم هستند البته در عین نرمی ای که دارند از استحکام و انعطاف هم بر خوردار می باشند این چرم ها خیلی شبیه به چرم های طبیعی بزی هستند.

چرم های مصنوعی pvc معمولا خیلی مستحکم تر از چرم هایpoly هستند، اما به همان اندازه از نرمی کمتری بر خوردار می باشند، این چرم های خیلی شبیه به چرم های گاوی هستند.

چرم های pvc برای چرم های خودرویی گزینه مناسب تری هستند زیرا مستحکم تر و ضخیم تر می باشند، البته چرم های poly هم برای خودرو کاربرد دارند اما کاربرد آنها به نسبت چرم های pvc کمتر است.

موارد استفاده از چرم مصنوعی ضخیم خودرویی

موارد استفاده از چرم مصنوعی ضخیم خودروییعلاوه بر خودرو ها موارد استفاده از چرم مصنوعی ضخیم خودرویی بسیار زیاد است که چند مورد از آن عبارت هستند از: 

 • استفاده از این چرم ها برای روکش های مبل
 • استفاده از این چرم ها برای روکش های صندلی
 • استفاده از این چرم ها برای زیره کفش 

از آنجا که این چرم ها چرم های ضخیمی هستند معمولا برای موارد فوق کاربرد بسیار زیادی دارند، زیرا موارد فوق هم، نیاز به چرمی دارند که دارای مقاومت و ضخامت زیادی باشند.

عواملی که در قیمت چرم مصنوعی ضخیم تأثیرگذار است:

عواملی که در قیمت چرم مصنوعی ضخیم تأثیرگذار است:چمد مورد از عواملی که در قیمت چرم مصنوعی ضخیم تاثیر گذار است:

 • تورم
 • گرانی مواد چرم
 • کیفیت چرم

تورم همیشه در گرانی بسیاری از چیز ها تاثیر گذار می باشد.

هنگامی که مواد برای ساخت چرم گران تر شود، تولید کننده مجبور است آن را با قیمت گران تری تهیه نماید و چرم بدست آمده را به قیمت بیشتری به فروش بر ساند.

قطعا هر چه یک چرم با کیفیت تر باشد، آن چرم از قیمت بیشتری برخوردار خواهد بود و بر عکس هر چه یک چرم کم کیفیت تر باشد، دارای قیمت کمتری هم می باشد‌.

آخرین قیمت چرم مصنوعی مرغوب ضخیم ویژه خودرو ها

آخرین قیمت چرم مصنوعی مرغوب ضخیم ویژه خودرو هاآخرین قیمت چرم مصنوعی مرغوب ضخیم ویژه خودرو ها با توجه به عواملی همچون کیفیت، ضخامت، گرانی و…. تعین می شود.

همانطور که بیان شد چرم مصنوعی ای که برای خودرو های استفاده می شوند در اکثر مواقع چرم های pvc هستند که این دسته از چرم ها دارای انواع بسیار گوناگونی می باشند.

مهم ترین ویژگی این چرم های خودرویی این است که چرم های pvc از نرمی، استحکام و انعطاف پذیری را همزمان با هم بر خوردار می باشند

توصیه می شود که حتما هنگام خرید چرم خودرویی در وحله اول به کیفیت آن دقت کنید و سپس قیمت آن را در نظر بگیرید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمد حسن پور
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09121343398
شماره ثابت: 02155960094
آدرس کانال: کلیک کنید
پست الکترونیکی: denacharm1354@gmail.com

مطلب پیشنهادی

سفارش چرم مصنوعی تودوزی خودرو با پایین ترین قیمت

بهترین چرم مصنوعی تودوزی در ماشینها انواع مختلف آن را به کار می گیرند تا بتوانند بهترین استفاده را از آن داشته باشند برای این که این چرم دارای بهترین کیفیت است

پاسخی بگذارید